Reference


Společnost TRANSPORTA CZECH REPUBLIC a.s. navazuje na tradici strojírenské výroby v Chrudimi.

Společnost se specializuje především na zakázkovou strojírenskou výrobu vysoce kvalitních a technologicky náročných produktů, a to zejména z oblasti ocelových a jeřábových konstrukcí, podvalníků nákladních aut, drtící techniky a dynamicky namáhaných ocelových konstrukcí.

Pro tuzemské a zejména zahraniční zákazníky společnost vyrábí například části ocelových konstrukcí, jeřábové konstrukce pro nejrůznější druhy a typy jeřábů, bubny a válce pro dálkovou i technologickou pásovou dopravu, dynamicky namáhané ocelové konstrukce, podvalníky nákladních aut pro transport těžkých stavebních strojů, drtiče a třídiče pro drcení kamene a stavebního odpadu, náhradní díly pro drtiče a třídiče.

Firma má k dispozici komplexní technologii na výrobu svařenců, jejich obrábění a povrchové úpravy. V rámci skupiny firem ZPA společnost zajišťuje zakázkové obrábění odlitků ze šedé a tvárné litiny.

Profesionální znalosti a zkušenosti zaměstnanců garantují vysokou kvalitu práce a také velmi příznivé dodací termíny. Výrobky společnosti jsou známé nejen v tuzemsku a na Slovensku, v poslední době se daří navázat původní obchodní spojení s firmami z Rakouska a Německa, kam společnost tradičně exportovala své výrobky a služby.


Společnost JANKA ENGINEERING s.r.o.

Jsme jedním z předních výrobců a dodavatelů komfortní a průmyslové vzduchotechniky, klimatizace a chlazení.

Dodáváme technologie pro chladicí okruhy v těžkém průmyslu, energetice, strojírenství i jaderné energetice, v poslední době se zaměřujeme i na dopravní technologie – například na klimatizační jednotky pro drážní aplikace. Řadíme se mezi první české strojírenské podniky, které získaly ocenění Czech made, a jsme také držitelem EN ISO 9001, EN ISO 3834‑2:2006 a EN 15085‑2:2008, prokazujících shodu procesu svařování, a certifikátu shody s Technickými reglementy Celní unie Rusko / Bělorusko / Kazachstán (TR TS).

Trvale se zaměřujeme na nové trendy v oboru – na vývoj nových systémů měření, aplikace technologií pro maximální využití přenosů tepla i chladu a s tím spojených technologií pro efektivní využití energie a systémů průmyslového chlazení.

Vždy máme při vývoji a inovaci klimatizačních jednotek na mysli, aby všechny naše technologie byly šetrné k životnímu prostředí.

Společnost JANKA ENGINEERING s.r.o. patří k nejstarším výrobcům vzduchotechnických a klimatizačních zařízení na světě. Její kořeny sahají až do roku 1872, kdy pan Jan Janka v Praze zahájil provoz původní klempířské dílny. Rozvíjející se firma se v roce 1907 přestěhovala do Prahy – Radotína. Po druhé světové válce přišlo znárodnění, podnik byl rozšířen a svými výrobky zásoboval celý tehdejší východoevropský blok.

Po roce 1989 došlo k řadě organizačních i majetkových změn. V roce 1998 se společnost JANKA Radotín stala součástí amerického nadnárodního holdingu Lennox. V roce 2009 ji převzala mezinárodní skupina LLOYD ELECTRIC AND ENGINEERING Ltd. se sídlem v Novém Dillí v Indii, která je významným výrobcem klimatizačních jednotek pro vlaky, vlakové soupravy a soupravy metra a tepelných výměníků v oblasti topení, ventilace, chlazení a klimatizace. S novým vlastníkem se tak výroba nově orientuje také na klimatizační zařízení pro kolejová vozidla.


ZPA Pečky – zpracování kovů

ZPA Pečky je firma s dlouholetou tradicí v oboru strojírenství a elektrotechniky. Vyrábíme pod značkou MODACT servomotory, komplety servopohonů a armatury, servopohony s převodovkou ZPM nebo Mastergear. Máme vlastní vývojovou konstrukci a výrobní základnu pro servopohony.
Provádíme zpracování plechu na CNC strojích TRUMPF a PTV – řezání plechu laserem, vodním paprskem, stříhání, děrování, ohýbání a svařování.
Jsme držiteli certifikátu kvality podle normy EN ISO 9001.